Нова літературна премія замість Нобелівської створена у Швеції
04.07.2018

      Раніше ми повідомляли про те, що Нобелівську премію з літератури в 2018 році вручати не будуть через скандал в Шведській академії. Але без гучної нагороди не обійдеться.

      У наступному році Нобелівський комітет обіцяє нагородити одразу двох лауреатів з літератури - і за 2018, і за 2019 рік, а в цьому приз зовсім не  вручатиметься. Перенесення часу нагородження пов'язане з тим, що одного з членів академії звинуватили в розголошенні імен майбутніх лауреатів. Преса підозрює, що у витоку інформації були винні поет і член академії Катаріна Фростенсон, а також її чоловік - 71-річний режисер і фотограф Жан-Клод Арно. За інформацією ЗМІ, його також підозрюють в сексуальних домаганнях: претензії Арно пред'явили 18 жінок.

      Однак понад сто шведських діячів культури вирішили не чекати, поки Нобелівка реабілітується, і створили нову, альтернативну літературну премію - вони визнали несправедливим залишати в цьому році письменників без нагороди. У Нову Академію увійшли письменники, журналісти, режисери, актори і навіть адвокати, про це повідомляє The Guardian.

      Номінувати на нову премію отримали право шведські бібліотекарі. Претендувати на приз можуть автори з усього світу, які написали мінімум два романи, один з яких був опублікований не пізніше ніж протягом останніх 10 років. Навідміну від Нобелівської премії, яка за статутом шукає «ідеальний роман», Нова Академія збирається нагородити твір, що показує «людей і світ». Після формування списку номінантів почнеться народне голосування. Від 4 до 10 творів за його підсумками увійдуть в шорт-лист, кращу з цих книг вибере і нагородить професійне журі. Переможця назвуть у жовтні - в місяці, коли Нобелівський комітет традиційно оголошує своїх лауреатів. Премія буде вручена 10 грудня цього року, про суму призу поки не повідомляється. 11 грудня після церемонії нагородження альтернативна літературна академія буде розпущена. За задумом творців, діяльність Нової Академії буде позбавлена ​​«упередженості і сексизму».

 

 

Читайте нас на FacebookInstagramTwitter та у Telegram

Дивіться на YouTube.


Каталог