Пішов з життя Стен Лі
14.11.2018

      У Лос-Анджелесі на 96-му році життя помер Стен Лі, автор коміксів, творець Людини-павука, Фантастичної четвірки, Халка, Залізної людини і багатьох інших персонажів Marvel.

      Стен Лі (він же Стенлі Мартін Лібер) народився в Нью-Йорку в 1922 році. Ще дитиною він виявляв любов до читання і, закінчивши середню школу в Бронксі, почав підробляти написанням некрологів і прес-релізів за Національною програмою туберкульозного центру. Паралельно він доставляв сендвічі і продавав New York Herald Tribune.

      У 1942 році Лі пішов на службу до армії де пробув до 1945 року. Повернувшись з війни, він влаштувався в видавництво коміксів Timely Comics. Разом з кількома художниками Лі зайнявся створенням нових персонажів і незабаром назавжди змінив індустрію.

      Саме стараннями Лі (у співпраці з Джеком Кербі і Стівом Дитко) на світ з'явилися такі персонажі, як Халк, Залізна людина, Шибайголова і Людина-павук, а також всесвітньо відомі команди супергероїв - Фантастична четвірка, Месники і Люди Ікс. Згодом Timely Comics перетворилося в Marvel Comics, а Лі встав на чолі нового видавництва.

      Коли комікси почали масово екранізувати, Лі став регулярно з'являтися у фільмах в невеликих камео. Його можна бачити практично у всіх картинах, заснованих на коміксах Marvel - від «Людей Ікс» до «Вартових Галактики».

 

Читайте нас на FacebookInstagramTwitterTelegram

Дивіться на YouTube.


Каталог